Vaše nápady, Vaše mesto

Vaše nápady, Vaše mesto

Vaše návrhy na malé zmeny s veľkým dosahom na naše mesto.
Projekt, ktorý úspešne odštartoval v Bratislave, následne v Prahe a Brne sa v rokoch 2011, 2012 a 2013 vďaka Občianskemu združeniu UzemnePlany.sk dostal v úplne novej podobe do Košic (Európskeho hlavného mesta Kultúry 2013) Prešova a Nitry.
Občania, týchto troch miest priniesli spolu 264 návrhov, ako zmeniť svoje mesto a verejné priestory v ňom.
Mestá týmto získali veľmi silný argument, databázu kreatívnych riešení, z jasným pomenovaním problému a originálnymi riešeniami, ktoré čakajú na svoju realizáciu.

Projekt práve prichádza k nám.

Niekedy postačí naozaj jednoduché a lacné riešenie, ktoré však dokáže zmeniť a zlepšiť kvalitu miesta v ktorom žijeme niekoľkonásobne.
Dajme našim verejným priestorom novú šancu!
Mesto Liptovský Mikuláš v spolupráci s Občianskym združením UzemnePlany.sk, Architektonickým štúdiom Atrium, PEANUTS prináša Mestské zásahy na Liptov.
Ak poznáte v Mikuláši miesta, ktoré nefungujú tak ako by mali, vidíte v nich jedinečný potenciál a máte nápad ako ich premeniť, stačí vytvoriť jednoduchú vizualizáciu/ kresbu a zaregistrovať ju do 15. októbra 2014 prostredníctvom portálu www.liptov.zasahy.sk Tie najlepšie mesto zrealizuje.

Výstupom projektu bude výstava a originálna knižná publikácia, ktorú každý, kto sa do projektu zapojí, získa úplne zadarmo.

Na verejnom priestore nám spoločne záleží.

viac »