12

Máme radi Váh!

Autor(i)
Ing. arch. Mária Brdečková
Miesto/lokalita
018130, 031 01 Liptovský Mikuláš, Slovenská republika
Odhadovaná cena
700€
Máme radi Váh!

To, že my, Mikulášania, máme radi prechádzky popri Váhu, je zjavné. Svedčí o tom množstvo ľudí tráviacich voľné chvíle po práci či počas víkendov, prechádzkami po hrádzi pri parku Ivana Laučíka a Margity Dobrovičovej. Atraktivitu tohto priestoru výrazne zvýšila aj novovybudovaná cyklotrasa, ktorá láka ľudí do parku a motivuje, nielen mladých ľudí, k aktívnemu spôsobu života.
Bolo by však pekné, keby sme si mohli Váh užiť aj inak, dostať sa k nemu bližšie. Posedieť si pri rieke, čítať knihu, počúvať spev vtákov a šum vody… Kto by po niečom takom z času na čas nezatúžil? Vyčistením aspoň časti hrádze od náletovej zelene, by sa vytvoril priestor vhodný pre rekreáciu – leňošenie, opaľovanie, posedenie s priateľmi alebo s rodinou v príjemnom prírodnom prostredí.
Platá (pódiá), ktoré by v prípade zvýšenej hladiny vody netvorili zásadnú prekážku, tvorené jednoduchou oceľovou konštrukciou s dreveným roštom, by tento priestor maximalizovali. Táto rovná plocha by umožnila obyvateľom rozložiť si pri Váhu aj vlastné lehátka či stolíky a užívať si exkluzívnu terasu pri vode najrôznejšími spôsobmi.

Poloha na mape

comments powered by Disqus